Algab konkurss Eesti-Läti keeleauhinnale

Eesti ja Läti välisministeeriumid kuulutavad välja iga-aastase konkursi Eesti-Läti keeleauhinnale. Vastavalt keeleauhinna põhikirjale võib konkursile esitada kandidaate, kes on 2018. aastal aidanud oma tegevusega kaasa eesti ja läti keele edendamisele kas tõlke või teadustööga, eesti keele õpetamisega Lätis või läti keele õpetamisega Eestis. Žürii langetab otsuse võitja suhtes 2019. aasta kevadel. Võitja kuulutavad välja Eesti ja Läti välisministrid.

Keeleauhinna eesmärk on suurendada teadmisi eesti ja läti keelest ning tunnustada eesti ja läti tõlkijate, keeleteadlaste ja õpetajate saavutusi nende keelte edendamisel. Keeleauhind aitab tugevdada ka Eesti ja Läti kultuurikoostööd ja tänavu antakse keeleauhind üle juba kümnendat korda.

Preemia rahaline väärtus on 3000 eurot, millesse panustavad võrdselt mõlema riigi välisministeeriumid. Žüriisse kuuluvad nii mõlema riigi välisministeeriumi esindajad kui ka kirjandusasjatundjad.

Varasematel aastatel on auhinna pälvinud Maima Grīnberga (2009, 2012), Guntars Godinš (2010, 2013), Kalev Kalkun (2011), Margus Konnula alias Contra (2014), Valts Ernštreits (2015) ja Livia Viitol (2016). Eelmisel aastal pälvis tõlkeauhinna Rūta Karma oma tõlke eest Eesti kirjaniku Viivi Luige romaanile „Varjuteater“. Karma poolt tõlgitud raamatute seas on ka Jaan Kaplisnki, Mari Saadi, Mats Traadi ja teiste Eesti kirjanike tööd.

2018. aasta tegevuse eest on võimalik kandidaate esitada konkursile kuni 4. märtsini. Konkursil osalemise taotluse ja kandidaadi CV palume saata e-kirja teel aadressile vminfo@mfa.ee või kirja teel märksõnaga „Keeleauhind“ aadressil Välisministeerium, Islandi väljak 1, 15049 Tallinn.

Taotluse vormi ja konkursi põhikirja leiab siit: https://bit.ly/2RkJSru 

Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628