Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Viiruse leviku tõkestamiseks on alates 17.03 taastatud piirikontroll, piiratud on Schengeni sise- ja välispiiri ületamist. Eestisse sisenemise võimaluste kohta loe Politsei ja piirivalveameti veebilehelt.

Palume välisriikides viibivatel Eesti elanikel, kes soovivad koju naasta, teha seda viivitamatult. 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi Välisministeeriumi veebilehelt.

Me hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

Rahvusvaheline kirjandusfestival „Proosa lugemine“ tõi „Jaapani juttude saadikud“ Eesti saatkonda Riias 7. detsembril 2019

Selle aasta festivali läbivaks motiiviks oli Jaapan ning sellega seoses toimus 7. detsembril Eesti saatkonnas proosa lugemine pealkirja all „Jaapani juttude saadikud“. Eesti saatkonnas toimus ürituse seepärast, et kolmel Läti kirjanikul  – Inese Zanderel, Pauls Bankovskisel ja Andris Kuprišsil – paluti kirjutada lühilood Jaapani sõjaväeatašeest Makoto Onodera ja tema abikaasa Juriko Onoderast, kes elasid Riias 1930ndatel aastatel ning kes on kirjutanud oma elust Riiast. Nende memuaarides on juttu Eesti sõjaväeatašeega, kellega toona oldi sõbrad ja neid ühendavaks lüliks oli Eesti saatkonna maja Skolas iela 13. Kolm kirjaniku lood valmisid esialgu “Heterotopia Riga” jaoks, mille lavastas Akira Takayama teatrifestivaliks “Homo Novus”, aga lood paelusid ka kirjandusfestivali korraldajaid. Proosa lugemisele järgnenud vestlusringi juhtis Santa Remere, kes on jaapani kultuuri entusiast ja kultuuriajakirjanik, kus jutuks tulid, mis paelus kirjanikke oma lugude kirjutamisel ja kuidas kujutada ajastu vaimu.